
Nabór na realizację zadania publicznego w drodze inicjatywy lokalnej trwać będzie od 21 lipca 2025 r. do 11 sierpnia 2025 r. do godz. 12.00.
Zadanie publiczne, realizowane w drodze inicjatywy lokalnej, musi dotyczyć minimum jednego ze wskazanych poniżej obszarów:
- rozwiązywania zdiagnozowanych problemów społecznych, wsparcia grup najbardziej dotkniętych transformacją;
- ekologii (m. in. ochrony środowiska, recyklingu, zapobiegania powstawaniu odpadów);
- zachowania tożsamości lokalnej i regionalnej oraz więzi z historią i dziedzictwem przemysłowym, w tym zachowanie tożsamości społeczności górniczych i zadbanie o ciągłość minionych i przyszłych społeczności, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich materialne i niematerialne dziedzictwo górnicze, w tym kulturę.
Wniosek o realizację zadania publicznego w drodze inicjatywy lokalnej mogą złożyć minimum trzyosobowe nieformalne grupy inicjatywne. Organizator zakłada dofinansowanie 20 inicjatyw lokalnych, realizowanych na podstawie zawartej umowy – szczegóły w regulaminie. Maksymalna kwota finansowania każdego z zadań wynosi 6 tyś. zł brutto.
Złożone wnioski o realizację zadania publicznego w drodze inicjatywy lokalnej będą oceniane przez Komisję ds. inicjatywy lokalnej, która powołana została odrębnym Zarządzeniem.
Regulamin naboru i realizacji zadania publicznego w drodze inicjatywy lokalnej oraz pozostałe dokumenty znajdują się w załącznikach poniżej.