Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Burmistrz odpowiada

burmistrz Marian Błachut

Zapytaj Burmistrza


W Czechowicach-Dziedzicach - podobnie jak w każdej z blisko dwóch i pół tysiąca gmin w Polsce - można znaleźć wiele spraw budzących pytania i wątpliwości, wiele problemów, które nurtują mieszkańców. Część z nich dotyczy całej naszej lokalnej społeczności, część z kolei dotyka wybranych środowisk, poszczególnych osiedli, sołectw czy wręcz ulic.

Dialog między władzami gminy a jej mieszkańcami toczy się nieprzerwanie, każdego dnia. Jego wyrazem są między innymi pytania, jakie w imieniu swoich wyborców zadają burmistrzowi radni, osobiste spotkania burmistrza z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic czy też „debaty” na temat ważnych i kontrowersyjnych spraw, odbywające się na łamach śledzących czechowickie wydarzenia mediów.

Wychodząc naprzeciw  potrzebie jeszcze lepszego komunikowania się z mieszkańcami, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut będzie - na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego - osobiście odpowiadał na zadawane przez mieszkańców pytania.

Pytania do burmistrza należy wysyłać drogą elektroniczną, na adres pytanie@um.czechowice-dziedzice.pl.  W ramach kategorii Burmistrz odpowiada, na stronie Urzędu Miejskiego znajdą się również odpowiedzi burmistrza na niektóre pytania od mieszkańców, które napłynęły drogą tradycyjną. W tym samym miejscu będzie można również znaleźć odpowiedź burmistrza i jego stanowisko wobec najważniejszych problemów dotykających mieszkańców i najczęstszych pytań pojawiających się na spotkaniach z mieszkańcami gminy.

Wysyłanie pytania do burmistrza na zamieszczony powyżej adres mailowy oznacza zgodę na jego publikację wraz z odpowiedzią. Burmistrz odpowiada tylko na pytania podpisane imieniem i nazwiskiem, a są one publikowane anonimowo. Zastrzegamy sobie prawo do korekty językowej pytań przed ich publikacją. 

Z uwagi na to, że na pytania mieszkańców Burmistrz Marian Błachut będzie odpowiadał osobiście, prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź oraz o pytania dotyczące spraw najważniejszych i problemów dotykających większej liczby członków naszej społeczności. 

Klauzula informacyjna

Odpowiedzi Burmistrza: