Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Wydłużono terminu naboru do Rady Organizacji Pozarządowych ds. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej

Minister ds. społeczeństwa obywatelskiego i Pełnomocnik ds. przygotowania i sprawozdania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej do 19 lipca br. przyjmuje zgłoszenia kandydatur do Rady Organizacji Pozarządowych ds. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, która umożliwi realizację oczekiwań i wesprze w budowaniu partnerstwa między sektorem publicznym a organizacjami pozarządowymi. Jak informuje Narodowy Instytut Wolności, przyczyną wydłużenia ogłoszenia są pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące procesu naboru oraz kryteriów zgłaszania kandydatur.

Rada Organizacji Pozarządowych ds. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej będzie platformą, która pomoże budować silne partnerstwo między sektorem publicznym a organizacjami pozarządowymi. W skład Rady Organizacji Pozarządowych Prezydencji wejdzie do 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych.
W posiedzeniach Rady uczestniczą przedstawiciele:

  • pełnomocnika ds. przygotowania i sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej,
  • ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego,
  • dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Przedstawiciele są członkami Rady.

ZAKRES ZMIAN:

1. Poparcie kandydatury: poparcie kandydatury musi być potwierdzone przez min. 10 organizacji pozarządowych, lub min. 3 federacje organizacji pozarządowych. Dokumenty w dowolnej formie należy załączyć do formularza zgłoszeniowego i przesłać na adres: kontakt@niw.gov.pl.

Poparcie należy potwierdzić:

  • dokumentem w wersji elektronicznej, na którym został złożony dowolny elektroniczny podpis przez osoby uprawnione ze strony danej organizacji lub federacji

lub

  • skanem dokumentu, na którym widnieje odręczny podpis osób uprawnionych ze strony organizacji lub federacji

lub

  • mejlem, który został przesłany przez osoby uprawnione ze strony organizacji lub federacji.

2. Podpisany kwestionariusz zgłoszeniowy: podpisany kwestionariusz zgłoszeniowy wraz z dokumentami potwierdzającymi poparcie należy przesłać mejlowo na adres kontakt@niw.gov.pl. Kwestionariusz należy podpisać dowolnym elektronicznym podpisem, lub przesłać skan odręcznie podpisanego kwestionariusza.

3. Terminy:
Etap 1 - termin składania zgłoszeń został przedłużony do 19.07.2024 r.
Etap 2 - weryfikacja zgłoszonych kandydatur odbędzie się od 22.07.2024 r. do 31.07.2024 r.

Wszystkie pozostałe zasady naboru oraz tryb zgłoszeń pozostają bez zmian.

Poniżej publikujemy treść ogłoszenia o naborze oraz kwestionariusz osobowy. Informacje w zakresie naboru do omawianej Rady publikuje na swoje stronie internetowej Narodowy Instytut Wolności (odnośnik TUTAJ). 


Dodatkowe informacje: wszystkie pytania i wątpliwości należy kierować na adres: kontakt@niw.gov.pl. Każdy kandydat/kandydatka muszą mieć świadomość, że formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami może być przekazany osobom wnioskującym o dostęp w ramach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902).

Wyłączony