Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Pomoc psychologiczna dla powodzian

Osoby z terenów dotkniętych powodzią mogą skorzystać ze zdalnej pomocy psychologicznej. Dedykowany powodzianom program realizuje Fundacja Twarze Depresji, przy finansowym wsparciu jednego z towarzystw ubezpieczeniowych.

Fundacja Twarze Depresji i Nationale-Nederlanden działają razem dla powodzian. Ruszył program „Twarze Depresji dla Powodzian”, czyli dostęp do bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osób mieszkających na terenach dotkniętych powodzią. Każdy, w zależności od potrzeb, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, łącząc się ze specjalistą online poprzez wideokomunikator, taki jak Skype, WhatsApp, czy Viber lub rozmawiając przez telefon. Fundacja Twarze Depresji do końca roku zapewni 420 tego typu konsultacji. Nasi specjaliści są w gotowości do niesienia pilnej pomocy - czytamy na stronie fundacji. 

Widok zalanego miasta, rwące potoki na ulicach, obawa o zdrowie i życie swoje, bliskich – to trudne doświadczenie, zwłaszcza dla najmłodszych i młodzieży. Dramatyczne doświadczenia mogą przyczynić się do nasilenia zaburzeń depresyjnych i lękowych, a także do wystąpienia zespołu stresu pourazowego – PTSD. Nie trzeba aktywnie uczestniczyć w trudnych wydarzeniach, by rozwinęło się potraumatyczne zaburzenie – wystarczy być obserwatorem. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku najmłodszych. O zachowaniu zdrowia psychicznego w obliczu trudnych zdarzeń, decydują zasoby i otrzymane wsparcie psychologiczne. 

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden program zdalnych konsultacji dla osób z terenów objętych powodzią potrwa do końca 2024 roku. Żeby skorzystać z pomocy wystarczy wejść w witrynę internetową Fundacji Twarze Depresji i zapisać się na spotkanie online lub napisać wiadomość pod adres: pomoc@twarzedepresji.pl, podając do siebie kontakt, rejestratorka oddzwoni i pomoże w umówieniu konsultacji z psychologiem.

Plakat programu pomocy psychologicznej dla powodzian

 

Wyłączony