Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane. Poszkodowani mogą zgłaszać się do OPS

Bielskie starostwo poinformowało o odwołaniu pogotowia przeciwpowodziowego we wszystkich gminach na terenie powiatu bielskiego, w tym także w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Pogotowie przeciwpowodziowe we wszystkich 10 gminach powiatu bielskiego, które nawiedziła powódź błyskawiczna po nawalnych deszczach, zostało odwołane - poinformowało dzisiaj (06.06) Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Na bieżąco trwa monitorowanie poziomu wód w rzekach przepływających przez region. Trwa także ciągła analiza prognozy pogody.

Poszkodowani w wyniku wtorkowej powodzi błyskawicznej, z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice, mogą zgłaszać się do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 37 lub pod numerem telefonu 32 215 44 09, w godzinach pracy OPS (poniedziałek - środa w godz. 7.00-15.00, czwartek w godz. 7.00-17.00, piątek w godz. 7.00-13.00). Każdy przypadek rozpatrywany będzie indywidualnie przez pracowników ośrodka. 

Z porannych odczytów na wodowskazach wynika, że rzeka Iłownica (w punkcie pomiarowym w Czechowicach-Dziedzicach) jest „w strefie stanów średnich", a po godz. 8.00 poziom wody był metr poniżej poziomu ostrzegawczego. Dodatkowo trend jest spadkowy. Rzeka Biała (stacja Czechowice - Bestwina) także znacznie poniżej stanu ostrzegawczego. 

Wyłączony