Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

W czwartek 26 października rozpocznie się remont ronda Solidarności

Rondo Solidarności w centrum Czechowic-Dziedzic będzie miało nową nawierzchnię. Prace drogowe rozpoczną się w czwartek 26 października, a zakończą dwa dni później. W sobotę 28 października nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu!

W czwartek 26 października drogowcy przystąpią do frezowania starej nawierzchni ronda. Dzień później przewidziano regulacje urządzeń (kratek, studni). Zarówno w czwartek, jak i w piątek, prace będą odbywały się przy zachowaniu ruchu, mogą jednak wystąpić czasowe utrudnienia.

Asfaltowanie ronda zaplanowano na sobotę 28 października. Tego dnia na kilka godzin rondo zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu. Prace rozpoczną się wczesnym porankiem i powinny zakończyć się tego samego dnia.

Całkowite zamknięcie ronda na czas wykonywania prac bitumicznych w sobotę ma na celu przeprowadzenie robót w najwyższej jakości, z możliwie najmniejszą ilością łączeń, a co za tym idzie, zapewnić większą trwałość nakładki asfaltowej w przyszłości.

Dla autobusów komunikacji miejskiej wytyczono objazd ulicami: Mickiewicza, Legionów, Młyńską, Zieloną i Kolejową. W związku z wydłużoną trasą przyjazdu mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów.

informacja PKM w formie baneru

Za utrudnienia przepraszamy.

Wyłączony