Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Uwaga! Ruszają pilne prace przy naprawie kolektora deszczowgo w centrum miasta

Szanowni mieszkańcy! Ze względu na awarię kolektora deszczowego, biegnącego w ulicy Kolejowej - na wysokości dworca PKP, zmuszeni jesteśmy w trybie pilnym przystąpić do jego naprawy. We wtorek 12 marca rozpoczną się prace naprawcze, które prowadzone będą w głębokim wykopie. Będzie to wymagało wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni, jednak tylko na krótkim odcinku, pomiędzy ulicami Słowackiego i Niepodległości. Pilna potrzeba przeprowadzenia prac naprawczych wynika z faktu, że wody deszczowe z uszkodzonego kolektora zaczęły zalewać piwnice remontowanego właśnie budynku dworca PKP. Liczymy na Wasze zrozumienie.

Prace przy naprawie kanalizacji burzowej będzie prowadziła gminna spółka - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonawca zapewnia, że będą one realizowane tak, by były jak najmniej uciążliwe dla poruszających się w tej części miasta kierowców.

Wykonawca zapewnia też, że w trakcie prac w rejonie skrzyżowania z ul. Słowackiego dołoży wszelkich starań, by zapewnić możliwość wjazdu dla pojazdów, a prace będą prowadzone odcinkowo. Mogą jednak występować chwilowe utrudnienia.

PWiK informuje, że już we wtorek 12 marca sfrezowany zostanie jeden pas jezdni - w miejscu wystąpienia awarii. Ruch będzie kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Czasowo, w trakcie rozładunku materiałów, prowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem.

Ze względu na przebieg kolektora na dużej głębokości, zakres i szacowaną trudność prac, termin zakończenia robót, wraz z pełnym odtworzeniem nawierzchni ulicy Kolejowej, zaplanowano na 15 maja br. Jeśli tylko będzie to możliwe, czas realizacji zadania zostanie skrócony.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Wyłączony