Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Rozwiązania mitygacyjne dla miasta – zaproszenie na warsztaty w CEE

Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na otwarte WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE dotyczące ROZWIĄZAŃ MITYGACYJNYCH DLA MIASTA CZECHOWICE-DZIEDZICE, które odbędą się we wtorek 26 września 2023 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej (ul. Kotulińskiego 2, wejście nr 3) od godziny 15 (do godz. 18).

Celem warsztatów realizowanych w formule Charrette jest próba znalezienia rozwiązań mitygacyjnych dla centrum miasta, w tym dotyczących komunikacji i ładu przestrzennego z zastosowaniem rozwiązań błękitno-zielonej infrastruktury.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Z zapałem przeciw zmianom klimatu – ZIELONO-NIEBIESKA INFRASTRUKTURA w Gminie Czechowice-Dziedzice” i obejmą tematykę z zakresu rozwiązań mitygacyjnych, w tym m.in. takie zagadnienia, jak MOBILNOŚĆ (w tym ROZWIĄZANIA DLA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW) I BŁĘKITNO-ZIELONA INFRASTRUKTURA.

Zachęcamy do włączenia się we wspólne poszukiwanie najlepszych rozwiązań mitygacyjnych dla wsparcia rozwoju i ładu przestrzennego naszego miasta pod kątem zieleni, gospodarowania wodami opadowymi oraz ekologicznych środków transportu.

Zapisać się na warsztaty można e-mailem na adres: cee@um.czechowice-dziedzice.pl do dnia 21 września br. wraz z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy również do udziału w ankiecie warsztatowej dostępnej pod linkiem:

https://forms.gle/ofyUPjoypu1NrQLq5

Jej wyniki pomogą właściwie przygotować materiał badawczy do warsztatów.

Warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele INTBAU Norge – norweskiego partnera projektu “Z zapałem przeciw zmianom klimatu – ZIELONO-NIEBIESKA INFRASTRUKTURA w Gminie Czechowice-Dziedzice”. INTBAU to międzynarodowe stowarzyszenie skupiające architektów i naukowców, którzy udanie łączą w swojej działalności i dorobku zagadnienia natury i ekologii z aspektem kulturowym i cywilizacyjnym, nowoczesność z rodzimą tradycją oraz globalizm z naciskiem na zachowanie i promocję dziedzictwa lokalnego.

Zadanie dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (w ramach programu: “Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Klimat) i współfinansowane z budżetu państwa za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (na podstawie umowy nr MFEOG.07.03.01-12-0043/21_00 z dnia 26 listopada 2021 roku zmienionej aneksem MFEOG.07.03.01-12-0043/21-01 z dnia 01.06.2023 r. i aneksem MFEOG.07.03.01-12-0043/21-02 z dnia 03.08.2023 r.).

logotypy

Włączony