Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nieodpłatna kastracja psów i kotów. Nabór wniosków od 3 do 21 czerwca

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w ramach realizacji zadań ujętych w „Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2024", istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego wykonania zabiegu kastracji psa lub kota właścicielskiego.

Wnioski o wykonanie zabiegu kastracji psa lub kota w 2024 roku mogą składać osoby pełnoletnie, które zamieszkują i utrzymują zwierzęta domowe na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Jeden właściciel zwierzęcia może skorzystać z zabiegu kastracji i znakowania jednego psa lub dwóch kotów. Termin składania wniosków od 3 czerwca do 21 czerwca 2024 r

Miejsce składania wniosków: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, w godzinach pracy Urzędu. Wnioski będą realizowane od momentu podpisania umowy z przychodnią weterynaryjną do 30 listopada 2024 lub do wcześniejszego wykorzystania puli środków finansowych zabezpieczonych na ten cel. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu.

Szczegółowe zasady przeprowadzania kastracji i znakowania zwierząt określa Zarządzenie Burmistrza Czechowic-Dziedzic nr 79/24 z dnia 28 maja 2024 r., w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady finansowania kastracji i znakowania zwierząt właścicielskich (psów i kotów) na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w 2024 roku (publikujemy poniżej).

Włączony