Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nieodpłatna kastracja psów i kotów. Można składać wnioski

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w ramach realizacji zadań ujętych w programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2023 istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego wykonania zabiegu kastracji psa lub kota właścicielskiego.

Wnioski  o wykonanie zabiegu kastracji psa lub kota w roku 2023 mogą składać osoby, które zamieszkują i utrzymują zwierzęta domowe na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. 

Jeden właściciel zwierzęcia może skorzystać z zabiegu kastracji i znakowania jednego psa lub maksymalnie 2 kotów.

Termin składania wniosków: od 14 września 2023 r. do 13 października 2023 r.

Miejsce składania wniosków: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach Plac Jana Pawła II 1 w godzinach pracy Urzędu.

Realizacja wniosków: od 1 października 2023 r. do 30 listopada 2023 lub do wcześniejszego wykorzystania puli środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w roku 2023.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu.

Szczegółowe zasady przeprowadzania kastracji i znakowania zwierząt określa Zarządzenie Burmistrza Czechowic – Dziedzic nr 158/23 z dnia 12 września 2023 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady finansowania kastracji i znakowania zwierząt właścicielskich (psów i kotów) na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2023.

ulotka kastracja kotów i psów

 

Włączony