Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Legionów

Od 8 października 2022 roku do czasu zakończenia budowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach zostanie zmieniona trasa autobusu linii nr 1.

Przypominamy, że w lipcu br. na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, w związku z budową nowego wiaduktu kolejowego, wprowadzono tymczasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu ruchu drogowego na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Legionów. Zakaz ruchu nie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pieszych.

8 października 2022 roku zostanie wprowadzona kolejna zmiana w tymczasowej organizacji ruchu. W związku z ukończeniem remontu mostu na rzece Wiśle w ciągu drogi krajowej nr 1, co skutecznie zmniejszyło korki na krajowej „jedynce”, w celu przyspieszenia tempa prac budowlanych zakazem ruchu na ulicy Legionów objęte zostaną także autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Autobusy, podobnie jak inne samochody, pojadą objazdem przez DK1.

Nowa trasa przejazdu linii nr 1: ul. Węglowa - DK1 i ul. Legionów z pominięciem przystanków Węglowa DK1, Legionów/Hr. Renerda, Legionów/Waryńskiego. Tymczasowe przystanki zostaną usytuowane na ul. Węglowej po stronie wschodniej DK1 i ul. Waryńskiego koło ul. Czystej.

Tak jak dotychczas na ulicy Legionów zostanie utrzymane tymczasowe przejście dla pieszych.

 

Włączony