W naszym mieście regularnie spotykają się 4 Grupy Anonimowych Alkoholików:
Grupa AA Clevlend:
Mityngi: niedziela 19.00-21.00
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 57 (przy Kościele Wspomożenia Wiernych)
W ostatnią niedzielę miesiąca odbywa się mityng otwarty, na który może przyjść każda osoba. Pozostałe spotkania są zamknięte tzn. adresowane są tylko do osób z postanowieniem zaprzestania picia.
Grupa AA Barbara:
Mityngi: wtorek 17.00-19.00
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, ul. Węglowa 56 (salki przy Kościele św. Barbary)
Grupa AA Pionierzy:
Mityngi: czwartek 10.00
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, ul. Nad Białką 1e (Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień)
Wszystkie mityngi tej grupy są otwarte, uczestnikami oprócz osób z zewnątrz są pacjenci placówki Błękitny Krzyż.
Grupa AA Życie:
Mityngi: czwartek 17.00-19.00
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, aleja św. Andrzeja Boboli (salki przy Kościele św. Andrzeja Boboli)
W ostatni czwartek miesiąca odbywa się mityng otwarty, na który może przyjść każda osoba. Pozostałe spotkania są zamknięte tzn. adresowane są tylko do osób z postanowieniem zaprzestania picia.
Dnia 29.02.2024r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się jubileuszowy mityng otwarty z okazji 30 - lecia grupy AA Życie, na który grupa zaprasza wszystkich zainteresowanych, przyjaciół oraz sympatyków.
Kim są Anonimowi Alkoholicy i co o sobie mówią?
„Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.
Jesteśmy wspólnotą ludzi – kobiet i mężczyzn – którzy utracili kontrolę nad swoim piciem. W rezultacie popadliśmy w różnego rodzaju kłopoty. Teraz próbujemy wypracować sobie zadowalający sposób życia bez alkoholu – i większości z nas się to udaje. Przekonaliśmy się, że potrzebujemy do tego pomocy i wsparcia innych alkoholików z AA”.
Grupy na terenie Czechowic-Dziedzic działają bardzo prężnie i chętnie służą pomocą osobom uzależnionym czy też osobom, które nie mają jeszcze takiej diagnozy, ale czują, że sami nie radzą sobie ze swoim piciem. Osobom, które chcą być trzeźwe, ale nie wiedzą jak to zrobić. Anonimowi Alkoholicy spotykają się właśnie po to, aby osiągnąć i utrzymać trzeźwość. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest pragnienie zaprzestania picia. Nie ma żadnych składek ani opłat za członkostwo w AA. Nie jest to też wspólnota związana z żadną partią polityczną, instytucją czy konkretnym wyznaniem. Wspólnota AA nie prowadzi terapii odwykowej. Są to grupy o charakterze samopomocowym
Więcej informacji można uzyskać na stronie Intergrupy AA „Podbeskidzie” lub pod numerem telefonu informacyjno-kontaktowego: +48 510 302 430.