Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Asfaltowanie ulic Zamkowej i Lipowskiej. Uwaga! Będą utrudnienia i brak przejazdu

W związku z kończącymi się pracami odtworzeniowymi dróg po budowie kanalizacji i wodociągu realizowanymi w ramach Projektu pn.: „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice – etap 2”., Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. informuje, że w dniach 29.06. – 01.07.2023 r. planowane są roboty budowlane związane z odtworzeniem nawierzchni dróg powiatowych tj. ulicy Zamkowej i Lipowskiej. Planowane prace drogowe obejmują ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej.

Prace drogowe prowadzone będą w trzech etapach:

  • 29.06.2023 r. (czwartek) – ul. Zamkowa na odcinku od posesji nr 59 do ulicy Lipowskiej
  • 30.06.2023 r. (piątek) – ul. Lipowska na odcinku od DK1 do ul. Zamkowej,
  • 01.07.2023 r. (sobota) – ul. Lipowska na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Legionów

Oprócz wstrzymanego dojazdu do posesji zlokalizowanych przy ulicach Zamkowej i Lipowskiej, utrudnienia mogą dotyczyć również mieszkańców ulic: Jaskółczej, Słowiczej, Oliwnej, Spółdzielczej, Jaśminowej, Bukowej i Cienistej.

Przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym:

UWAGA! Ze względu na przyjętą technologię prowadzenia robót oraz minimalizacją ilości miejsc łączeń nawierzchni w celu wydłużenia trwałości wykonywanych prac, w trakcie prowadzenia robót konieczne będzie całkowite zamknięcie ww. dróg dla ruchu kołowego. W trakcie prowadzenia robót nie będzie możliwy dojazd do posesji.

Przejazd po wykonanych odcinkach nawierzchni możliwy będzie po zakończeniu ich zagęszczania oraz po ich wystudzeniu (ruch samochodów osobowych możliwy będzie po 2-3 godzin od zakończenia ww. prac).

Prosimy o stosowanie się do wprowadzanej organizacji ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia.

Uwaga pasażerowie PKM!

W związku z prowadzonymi pracami odtworzeniowymi wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii nr 2 i 3. Szczegóły na stronie PKM.

Włączony