Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

1 listopada autobusami PKM pojedziemy bez biletu. Bezpłatna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach

W dzień Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Przemieszczamy się, aby zapalić znicze oraz uczcić ich pamięć. W środę 1 listopada autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. będziemy mogli podróżować bez biletu. Zarządzenie w tej sprawie wydał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Ze względu na wzmożony ruch pojazdów w dzień Wszystkich Świętych stoimy w korkach i długo szukamy miejsca do zaparkowania pod cmentarzami. Dochodzi do większej niż zwykle liczby stłuczek, a nawet groźniejszych wypadków.

Zwracamy uwagę, że w tym roku, ze względu na trwającą przebudowę ulicy Legionów w rejonie kościoła w Dziedzicach, na osoby, które wybiorą się na tamtejszy cmentarz parafialny samochodem czekają dodatkowe utrudnienia.

Aby ułatwić mieszkańcom Czechowic-Dziedzic oraz ich gościom bezpieczne i sprawne dotarcie do cmentarzy, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut podjął decyzję, by tego dnia przejazdy autobusami PKM Czechowice-Dziedzice były bezpłatne. Podobne rozwiązanie było już stosowane w latach ubiegłych i doskonale się sprawdziło.

autobus PKM

Do korzystania w dniu Wszystkich Świętych z bezpłatnych przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice zapraszamy wszystkich, a szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy. Jeśli możecie, tego dnia pozostawcie samochody w garażach, na parkingach i skorzystajcie z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

PKM informuje, że autobusy – jak co roku 1 listopada - będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo uruchomiona będzie linia C na zmienionej, wydłużonej trasie Czechowice-Dziedzice Górne - Silesia. Szczegóły poniżej.

plakat informacyjny PKM

plansza z rozkładem jazdy linii C

Wyłączony