Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Zakończyła się ważna inwestycja współfinansowana przez Gminę Czechowice-Dziedzice

W środę 7 lutego wprowadzono docelową organizację ruchu na przebudowanym skrzyżowaniu ulicy Legionów z drogą krajową nr 1. To wspólna inwestycja Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i Gminy Czechowice-Dziedzice.

Zakres robót obejmował przebudowę odcinka ulicy Legionów, od skrzyżowania z DK-1 do skrzyżowania z będącą również drogą powiatową ulicą Narutowicza, chodników o długości około 690 metrów, dwóch zatok autobusowych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Ponadto przebudowano skrzyżowanie ulicy Legionów z wcześniej wspomnianymi DK-1 i ulicą Narutowicza, a jednym z ważniejszych elementów w zakresie tego zadania jest  dobudowa dodatkowego pasa ruchu relacji prawoskrętnej, dla kierowców włączających się do ruchu z ulicy Legionów na DK-1, w kierunku Katowic. Rozwiązanie to w znaczący sposób poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu, rozdzielając kolejkę pojazdów ustawiających się do przejechania przez dwupasmówkę w kierunku Zabrzega oraz tych skręcających w prawo, w kierunku Pszczyny i Katowic.

Na realizację bardzo ważnej z punktu widzenia poprawy układu komunikacyjnego w Czechowicach-Dziedzicach inwestycji, polegającej na przebudowie ulicy Legionów na odcinku od DK-1 do skrzyżowania z ulicą Narutowicza, Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, czyli administrator drogi, uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Zgodnie z przyjętą w poprzednich latach i wykorzystywaną już niejednokrotnie formułą, ZDP wystąpił do gminy Czechowice-Dziedzice z prośbą o udzielenie pomocy finansowej na potrzeby pokrycia 50 procent udziału własnego, w celu możliwości realizacji tego zadania.

 

Tak