Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Park w nowej odsłonie. Zachęca do odwiedzin

Spacerując po parku zlokalizowanym przy ulicach: Baczyńskiego, Polnej, Michałowicza zauważyć można - zdecydowanie - więcej zieleni. To efekt inwestycji prowadzonej w ostatnich miesiącach. W parku pojawiły się nowe nasadzenia i dodano elementy małej architektury.

Więcej roślin i drzew w Parku na Północy. Zakończyła się inwestycja prowadzona tam od kilku miesięcy. We wspomnianej lokalizacji zamontowano 10 ławek parkowych, 2 ławki modułowe i 10 koszy na śmieci. Nowością w zakresie małej architektury parku jest drewniana altana, w sąsiedztwie której posadzono magnolie.  

Altana w Parku na Północy

Zadanie obejmowało m.in. wykonanie rabat przy ławkach, nie tylko tych nowych. Część ławek przesunięto w głąb terenu zielonego i przy nich także posadzono rośliny. Odtworzono rabaty także w innych punktach parku, a przy placu zabaw pojawiła się nowa roślinność. W parku wysiano także łąkę kwietną, o czym informują ustawione tabliczki.

W realizację nasadzeń, m.in. szpaleru platanów, zaangażowani byli mieszkańcy oraz członkowie zarządu Osiedla Renardowice. Z kolei dzieci z pobliskiego przedszkola pomagały sadzić rośliny, m.in. na terenie powstałego biocenotycznego ogrodu pożytków dla zwierząt.

Ogród biocenotryczny

Omawiana inwestycja kosztowała blisko 250 tys. zł. Gmina na to zadanie otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Tak