Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Niedzielny obiad wolontariuszy, sponsorów i najbardziej potrzebujących

W niedzielę 12 listopada w sali OSP Czechowice przygotowano obiad dla wolontariuszy, darczyńców i najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

Nie każdy wie, że w Czechowicach-Dziedzicach przy Ośrodku Pomocy Społecznej prężnie działa grupa wolontariuszy, którzy w każdy czwartek organizują posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Tylko w tym roku wolontariusze wydali 835 litrów zupy dostarczanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej i Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Zupa jest rozdawana w siedzibie czechowickiego koła Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio.

Niedzielny obiad był doskonałą okazją, aby podziękować wolontariuszom i darczyńcom, którzy potrafią dzielić się dobrem z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Gminy. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut razem z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiejem Fajferem i zastępcą dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach Jolantą Paszek wręczyli wolontariuszom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

Tak