Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Mistrzostwa mażoretek. Zawodniczki Perfekto wróciły z sukcesami

Reprezentantki zespołu Perfekto Czechowice-Dziedzice brały udział w Mistrzostwach Świata Mażoretek WAMT, które odbywały się w Chorwacji. Zawodniczki czechowickiej grupy zajęły czołowe miejsca w kilku kategoriach.

Już w trakcie pierwszego dnia zmagań, na szyjach zawodniczek z zespołu Perfekto zawisły medale. 1. miejsce i tytuł Mistrzyni Świata w kategorii solo flaga junior zdobyła Marta Jurczak, pokonując w wielkim stylu aż 16 zawodniczek. 8. miejsce w kategorii solo flaga senior zajęła Magdalena Rogusińska. 5. miejsce w konkurencji solo buława junior zdobyła Wiktoria Niewińska (warto dodać, że Wiktoria niosła także flagę biało-czerwoną w trakcie uroczystości otwarcia omawianych mistrzostw).

Sukcesy osiągnięte w trakcie drugiego dnia mistrzostw to 3. miejsce w kategorii solo 2x baton junior dla Marty Jurczak, która jednocześnie była drugą najlepszą solistką z Polski. 5. miejsce w konkurencji solo baton junior zdobyła Wiktoria Niewińska, która w tej kategorii była także drugą najlepszą Polką. 7. miejsce w konkurencji solo baton junior dla Marty Jurczak (3. najlepsza Polka w tej konkurencji). 15. miejsce dla Magdaleny Rogusińskiej w kategorii solo baton senior (była w gronie czterech najlepszych solistek z Polski). Nagroda specjalna w kategorii baton powędrowała do rąk Wiktorii Niewińskiej.

Marta Jurczak najlepsza solistka z Polski w kategorii solo flaga junior, jedna z najlepszych solistek w konkurencji solo 2x baton junior i 3. (w klasyfikacji zawodniczek z naszego kraju) w kategorii solo baton junior.

Wiktoria Niewińska znalazła się w pierwszej trójce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo buława junior, a w konkurencji solo baton junior zajęła 2. miejsce w klasyfikacji solistek z Polski.

Magdalena Rogusińska znalazła się w pierwszej czwórce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo baton senior, a w solo flaga senior" zajęła 4. miejsce wśród solistek z Polski.

Federacja World Association of Majorette-sport and Twirling WAMT przyznała Iwonie Rogusińskiej, kierownik zespołu Perfekto, nagrodę specjalną za wkład w rozwój sportu mażoretkowego w naszym kraju.