Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Młodzież z SP nr 5 spotkała się z przedstawicielami służb mundurowych

W ostatnim przed feriami zimowymi dniu nauki uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach gościli na lekcji przedstawicieli służb mundurowych. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjno-wychowawczo-informacyjnego pt. "Co słychać w służbach - co słychać w straży miejskiej, policji i straży pożarnej?".

W spotkaniu z uczniami "piątki" wzięli udział: komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sławomir Walczak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach st. sierż. Wojciech Kubala, członkowie OSP Czechowice: prezes Marcin Grądzki oraz druhowie Jakub Gandor i Patryk Puda.

Po prezentacji działalności przez reprezentantów poszczególnych służb, młodzież przeprowadziła wywiady z mundurowymi, dopytując o szczegóły pracy w czechowickich jednostkach straży miejskiej, policji i straży pożarnej.

 

Projekt "Co słychać w służbach - co słychać w straży miejskiej, policji i straży pożarnej?" jest adresowany do uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Jego celem jest współpraca pomiędzy jednostkami i przybliżenie działalności straży miejskiej, policji i straży pożarnej. Ma także krzewić wiedzę, poszerzać zainteresowania oraz uczyć szacunku i tolerancji. Jego zadaniem jest rozpowszechnienie wiedzy o działaniach służb podejmowanych w ramach pomocy mieszkańcom. Dzięki realizacji projektu, uczniowie nabywają nowych wiadomości i umiejętności, które są niezbędne w życiu codziennym.

Tak