Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

„Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic

W czwartek 11 kwietnia w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach – Dziedzicach odbył się, organizowany cyklicznie, Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III. W konkursowych zmaganiach wzięło udział osiem szkół z naszej gminy, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą obejmującą zasady świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, umiejętnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej, bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się podczas zajęć szkolnych i na przerwach, ograniczonego zaufania do nieznajomych, rozsądnego korzystania z urządzeń technicznych, internetu, zachowania bezpieczeństwa w domu i wiele, wiele innych.

Zwycięzcy to:

Klasy I:

  1. Stanisław Bandel - SP Zabrzeg
  2. Krzysztof Polak - SP nr 7 Czechowice-Dziedzice
  3. Pola Michura - SP nr 8 Czechowice–Dziedzice

Klasy II:

  1. Magdalena Kieczka - SP nr 2 Ligota
  2. Tymoteusz Klimek - SP nr 3 Czechowice–Dziedzice
  3. Liliana Matl - SP nr 7 Czechowice-Dziedzice

Klasy III:

  1. Karol Mrzyk - ZSP nr 1 Czechowice–Dziedzice
  2. Liliana Koperska - SP nr 2 Czechowice-Dziedzice
  3. Kornel Szkorupa - ZSP Bronów

Zwycięzcy otrzymali nagrody, które w ramach patronatu ufundował Burmistrz – gry planszowe.

Po zakończeniu zmagań konkursowych dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce „Bezpieczni w domu, szkole, na ulicy” prowadzonych przez policjantów czechowickiego Komisariatu Policji. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały przedstawicieli prawa, zarzuciły ich mnóstwem pytań, na które goście cierpliwie odpowiadali. Następnie cała grupa obejrzała samochód policyjny oraz jego wyposażenie.

„Mamy nadzieję, że organizowany przez nas konkurs przyczyni się do propagowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród naszych dzieci” – podkreślają organizatorki konkursu Katarzyna Sosna i Katarzyna Kumor.

Tak