Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Znów gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zagrajcie razem z nami!

W niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Gmina Czechowice-Dziedzice włączyła się w organizację czechowickiego finału WOŚP, a Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut objął wydarzenie swoim patronatem.

Orkiestra gra, i to jeszcze jak! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Czechowic-Dziedzic razem z partnerami przygotowali masę atrakcji - nie tylko w trakcie finałowego grania, ale przez cały weekend.

Już w piątek 26 stycznia członkowie czechowickiego sztabu WOŚP zapraszają na rozgrzewkę do zaprzyjaźnionej Pszczyny, gdzie w Tapster Pubie odbędzie się impreza pn. "Karaoke dla WOŚP".

Dzień później dla aktywnych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice przygotowano kilka imprez sportowych. W trakcie „Sportowej Soboty” organizowanej razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbędą się: maraton pływacki, turniej piłki nożnej oraz disco na lodzie. Na zakończenie dnia czechowicki sztab zaprasza ponownie do Pszczyny, gdzie w Tapster Pubie wystąpi duet komików - Damian Kubik i Roman Trávniček.

W niedzielę 28 stycznia, zanim oficjalnie wystartuje 32. finał, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Kaniowie wystartuje „Sauna Party”.

Finałowe granie w Starej Kablowni rozpocznie się o godzinie 10:50. W pasażu centrum handlowego odbędą się pokazy taneczne, występy dzieci i młodzieży, animacje, koncerty. Nie lada gratką będą warsztaty kulinarne z Mauro Amarante i wyjazd w koszu wozu strażackiego OSP Lipowiec.  Punktualnie o godzinie 14.00 wystartuje marsz nordic walking. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych w klubie Chacharnia - m.in. zabawa z Lego Robotyką, malowanie buziek, pokazy iluzji, zakręcona fotobudka, warkoczyki. Imprezę o godzinie 20.00 zakończy światełko do nieba.

Dochód z finału i imprez towarzyszących zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32. finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

plakat finału WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach
Nie