Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Zawody sportowo-pożarnicze. Rywalizacja wszystkich OSP z terenu gminy

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, po raz kolejny, odbyły się zawody sportowo-pożarnicze z udziałem wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie. Cieszy frekwencja, bo rekordowo wystartowały aż 23 drużyny.

W kilku kategoriach odbywała się rywalizacja w ramach Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Burmistrz Marian Błachut otworzył zawody życząc uczestnikom bezpiecznej rywalizacji w sportowym duchu. Przed startem zawodów kilka słów do drużyn skierował także bryg. Roman Marekwica, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. 


W tej edycji wystartowały aż 23 drużyny, szczególnie liczny był udział Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. - Myślę, że praca z MDP, dotacje które otrzymywaliśmy na rozwój drużyn - w ubiegłych latach i obecnie - to nam pomogło zebrać te drużyny. Tylko się cieszyć, że jest taka frekwencja - komentował Tadeusz Szkucik, Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach. 


Umiejętności sprawdzane były w dwóch konkurencjach: sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego. Niektóre drużyny rozpoczęły przygotowania już na 2 miesiące przed rywalizacją. Omawiane zawody rozgrywane są na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach (tak było w tej edycji) lub na stadionie w Zabrzegu. Gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka OSP „Czechowice". 


Puchar przechodni Burmistrza Czechowic-Dziedzic, za najlepszy wynik w ćwiczeniu bojowym seniorów, otrzymała drużyna OSP Bronów.

Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach.


Grupy A seniorów:
I miejsce - OSP Bronów 
II miejsce - OSP „Dziedzice” 
III miejsce - OSP Lipowiec 

 

Grupy C (kobiece drużyny pożarnicze):
I miejsce - OSP „Czechowice” 
II miejsce - OSP Lipowiec 
III miejsce - OSP „Dziedzice” 


Grupy chłopców 16-18 lat:
I miejsce - OSP „Dziedzice” 
II miejsce - OSP Lipowiec 


Grupy MDP dziewczyny:
I miejsce - OSP Bronów 
II miejsce - OSP Ligota I 
III miejsce - OSP „Dziedzice” 


Grupy MDP chłopcy:
I miejsce - OSP Ligota I 
II miejsce - Bronów 
III miejsce OSP Zabrzeg
 

Nie