Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Zapraszamy na jubileuszowe XX Spotkania Artystyczne Przedszkolaków

W piątek 10 maja br. od godziny 9.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczną się jubileuszowe XX Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice. Wydarzenie objął patronatem honorowym Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków odbywają się tradycyjnie w maju już od 2002 roku. Biorą w nich udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Do tej pory na scenie wystąpiło ponad 10 tysięcy dzieci, które z chęcią i zaangażowaniem prezentują swoje dokonania artystyczne. Formuła spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę zarówno dzieci jak i sprawującego nad nimi pieczę grona pedagogicznego.

plakat XX Spotkań Artystycznych Przedszkolaków

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków nie są konkursem, a każde dziecko angażuje się najlepiej jak umie. Nagrodami w zmaganiach artystycznych są w związku z tym pomoce dydaktyczne w postaci zabawek edukacyjnych, książek lub instrumentów muzycznych, z których dzieci mogą korzystać wspólnie podczas zajęć w przedszkolu. Dzieci otrzymują również pamiątkowe statuetki oraz dyplomy dla każdej placówki.

Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

Oprócz patronatu honorowego Burmistrza Czechowic-Dziedzic, patronatem artystycznym objęła wydarzenie Grażyna Krzanowska, a patronat medialny sprawują: Radio „Bielsko” oraz portal czecho.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Miejskiego Domu Kultury i podziwiania popisów małych artystów.

Nie