Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Wyjątkowa lekcja z legendą siatkówki. Kontynuacja programu profilaktycznego

Za nami kolejna odsłona autorskiego programu profilaktycznego „Mistrzem Być". Tym razem w Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach młodzi ludzie spotkali się z Marcinem Prusem - wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej a obecnie m.in. coachem i... dziennikarzem.

Blisko 180 uczniów - ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach - wzięło udział w zajęciach z Marcinem Prusem. Wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce pojawił się w Szkole Podstawowej nr 2 w ramach programu profilaktyki uniwersalnej „Mistrzem Być". Przyjeżdżający goście (mowa o tym projekcie) zwracają szczególną uwagę na możliwość realizacji własnych marzeń, aspiracji, pomysłów na życie i dążenie do osiągania zamierzonych celów. Przekazują informacje o tym, jak istotne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Marcin Prus to legenda siatkówki. Był wielokrotnym reprezentantem Polski, z jego sukcesów osiągniętych w reprezentacji można wymienić: brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów (1995), złoto na Mistrzostwach Europy Juniorów (1996) i złoty krążek na Mistrzostwach Świata Juniorów (1997).

Jak informuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego, „Mistrzem Być" jest autorskim programem profilaktyczno-motywacyjnym, który zawiera założenia logoterapii i ukierunkowany jest na unaocznienie oraz wzmacnianie czynników chroniących. Pilotaż tego programu przeprowadzono w listopadzie 2022 roku i wtedy został wysoko oceniony, stąd kontynuacja.

Spotkanie z Marcinem Prusem zostało zorganizowane przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025. Szczególne podziękowania kierowane są w stronę dyrekcji oraz grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 2 za współpracę, gościnność oraz wzorową organizację miejsca spotkania. 

*fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. 

Nie