Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

„Wsparcie” ma już 20 lat. Jubileusz stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" z Czechowic-Dziedzic to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w regionie. W niedzielę 2 kwietnia w Dworku Eureka odbył się uroczysty jubileusz 20-lecia stowarzyszenia.

W spotkaniu z okazji 20-lecia „Wsparcia” udział wzięli m.in. burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, reprezentanci powiatu bielskiego - wicestarosta Andrzej Kamiński i członek zarządu Barbara Adamska, posłanka Małgorzata Pępek, przedstawiciele czechowickiego samorządu oraz darczyńcy, którzy od wielu lat wspierają stowarzyszenie. Rzecz jasna nie zabrakło również członków stowarzyszenia i ich rodzin.

 

Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie” działa na rzecz osób niepełnosprawnych od 2003 roku. Celem stowarzyszenia jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, walka o poszanowanie ich praw, ułatwianie im adaptacji do życia w społeczeństwie a także wspieranie rodzin osób niepełnosprawnych.

W 2009 roku dzięki wsparciu ze strony powiatu, miasta, sponsorów oraz zaangażowaniu rodziców w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica stowarzyszenie otworzyło gabinet rehabilitacyjny. Dzięki niemu niepełnosprawni mają dostęp do bezpłatnej rehabilitacji i, co nie mniej istotne, do nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Tak