Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Oddajemy w Państwa ręce nową stronę internetową Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, której wygląd oferuje elastyczny układ, prostszą i bardziej funkcjonalną nawigację.

Nowa strona spełnia obowiązujące obecnie, surowe normy standardu WCAG 2.1, określające poziom dostępności strony dla osób niepełnosprawnych. Jest przy tym w pełni responsywna, a więc jej zawartość automatycznie dostosowuje się do mniejszych ekranów urządzeń mobilnych, co znacznie ułatwi korzystanie z niej na smartfonach, za pośrednictwem których strony internetowe przegląda obecnie coraz więcej osób.

Czytelny i prosty układ graficzny połączyliśmy z podziałem na sekcje informacyjne dotyczące gminy i samorządu znane Państwu z poprzedniej wersji strony, tak by ułatwić poszukiwanie informacji naszym stałym czytelnikom. Archiwalna strona, do której link znajdziecie Państwo w stopce, jest przy tym stale dostępna.

Nowością jest natomiast rozdzielenie aktualności i komunikatów, tak by informacje o ważnych wydarzeniach oraz realizowanych przez gminę przedsięwzięciach nie znikały wśród dodawanych każdego dnia drobnych komunikatów, nierzadko pochodzących od instytucji zewnętrznych. Wybrane przez nas propozycje, zarówno z grona aktualności, jak i komunikatów, znajdą Państwo w sekcji „Polecane”.

Nowością na naszej nowej stronie są również niebieskie klawisze sekcji „Na skróty”, umożliwiające łatwą lokalizację informacji dotyczących określonego tematu, czy bieżącego wydarzenia. Na nowej stronie dostępne będzie również kalendarium wydarzeń, w którym znajdą Państwo zebrane w jednym miejscu, uszeregowane chronologicznie, wszelkie imprezy i wydarzenia organizowane przez Urząd Miejski oraz podległe jednostki. Kalendarium zostanie udostępnione kiedy zniesione zostaną obostrzenia dotyczące organizacji imprez i będą się one mogły ponownie obywać.

Zachęcamy do regularnego śledzenia oficjalnej strony internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, będącej źródłem aktualnych i sprawdzonych informacji.

WP/UM, ŁP

 

 

Nie