Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Umowa Gminy z KSSE. Wspólne działania na rzecz wspierania przedsiębiorczości i nowych inwestycji

W środę 13 grudnia podpisana została umowa o współpracy Gminy Czechowice-Dziedzice i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ze strony Gminy dokument podpisał Burmistrz Marian Błachut. KSSE reprezentował Prezes Zarządu KSSE Janusz Michałek.

Czechowice-Dziedzice dołączyły w ten sposób do rosnącego grona samorządów, zacieśniających współpracę z KSSE, której przedmiotem jest aktywne pozyskiwanie nowych inwestorów oraz wspieranie działań promujących działalność gospodarczą i nowe inwestycje.

Umowa z KSSE przewiduje podjęcie współpracy w zakresie aktywizacji gospodarczej naszej gminy, jej rozwoju gospodarczego i promocji mechanizmu Polskiej Strefy Inwestycji oraz bardziej efektywnego wykorzystywania posiadanych przez obie strony umiejętności, kompetencji, zasobów i potencjałów.

- Jestem przekonany, że działania w obszarze wspierania przedsiębiorczości i nowych inwestycji, które prowadzimy w Czechowicach-Dziedzicach od dawna, będą teraz jeszcze bardziej efektywne – podkreśla Burmistrz Marian Błachut.

W ramach umowy KSSE zobowiązuje się przekazywać Gminie materiały informacyjne na temat Polskiej Strefy Inwestycji, z uwzględnieniem szczegółowych wymagań realizacji inwestycji na terenie Gminy. KSSE będzie również organizować spotkania informacyjne dotyczące rozwoju nowych inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Tak