Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Spotkania z mistrzem pingponga w ligockich szkołach podstawowych

W Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie odbyła się akcja „Spotkaj się z mistrzem w swojej szkole”. Gościem specjalnym spotkań był Michał Gawlas, absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie i wychowanek MKS-u Czechowice-Dziedzice.

Michał mimo młodego wieku zdołał już zadebiutować w Lidze Mistrzów i Superlidze w barwach KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. 17-latek ma na koncie medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, jest także medalistą zawodów międzynarodowych ITTF w kategorii kadetów i juniorów.

W ramach kilku spotkań z dziećmi, Michał opowiedział o swoich początkach kariery, o pingpongowych marzeniach i pokonywaniu trudności, o swoim nietypowym stylu gry. Michał opowiedział też o swoim niedawnym meczu z Timo Bollem oraz o tym jak ważna jest sumienność w codziennym życiu sportowca. Zobaczyliśmy też sporo zdjęć Michała z początków przygody z tenisem stołowym, nie zabrakło również wspomnień i anegdot.

 

Podczas pokazu gry Michał demonstrował swoją technikę oraz niecodzienne umiejętności tenisisty stołowego w formie zabawowej, a jego partnerem był młodszy brat Mateusz. Dzięki wsparciu PZTS wszyscy młodzi uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe gadżety pingpongowe. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 200 dzieci!

Organizatorem spotkania był MKS Czechowice–Dziedzice oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.

Tak