Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Spisz się w Urzędzie Miejskim! Akcja Gminnego Biura Spisowego wydłużona o tydzień

Główny Urząd statystyczny przypomina, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny. GUS poinformował, że policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie.

Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez Internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny.

Jeżeli nie spisałeś się przez Internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego.

Chcąc ułatwić mieszkańcom naszej Gminy spełnienie obowiązku spisowego Gminne Biuro Spisowe w Czechowicach-Dziedzicach  przedłuża o kolejny tydzień akcję:

Spotkaj się  rachmistrzem w Gminnym Punkcie Spisowym w Urzędzie Miejskim
w Czechowicach-Dziedzicach, przy pl. Jana Pawła II 3/3

w dniach od 2 sierpnia do 6 sierpnia br.

 w godzinach:

poniedziałek, wtorek, środa  od 9.00  do 15.00
czwartek od 11.00 do 17.00
piątek od 9.00 do 12.00

Nie obawiaj się spisu i spotkania z rachmistrzem! – Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi Cię bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za Ciebie odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu – przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Jednak przede wszystkim spis z rachmistrzem, to gwarancja rzetelnej i bezpiecznej metody spełnienia obowiązku spisowego.

Nie