Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Prace odtworzeniowe nabrały tempa. Asfalt na kolejnych ulicach

W marcu po zimowej przerwie wznowiono prace odtworzeniowe po robotach kanalizacyjnych i wodociągowych w południowej części Czechowic-Dziedzic.

Na kolejnych ulicach, na których wcześniej wykonano utwardzoną podbudowę i wykonano wzmacniające krawędzie jezdni oporniki betonowe, ułożona została pierwsza warstwa bitumiczna. Trwają również prace związane z regulacją urządzeń w pasie drogowym.

W ubiegłym tygodniu asfaltowane były ulice: Pawia, KruczaŻurawia. Nawierzchnia bitumiczna jest wykonywana także na ulicy Lipowskiej i ulicy Napierskiego.

Na ulicach Zamkowej i Kamionka drogowcy skupiają się na korytowaniu istniejącej podbudowy oraz stabilizacji i wykonaniu nowej podbudowy z kruszywa. Niebawem i tu pojawi się asfalt.

 

W najbliższym czasie planowane są kolejne prace związane z odtworzeniami nawierzchni.

Warto raz jeszcze zaznaczyć, że Gmina Czechowice-Dziedzice współfinansuje koszty odtworzenia dróg gminnych po budowie kanalizacji sanitarnej oraz modernizacji sieci wodociągowej. W związku z tym drogi są odtwarzanie w lepszym standardzie niż przewidywał unijny projekt.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice – etap 2- projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Tak