Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Prace bitumiczne zakończone. Nowy asfalt po budowie kanalizacji i sieci wodociągowej

Na początku lipca zakończyły się prace odtworzeniowe po budowie kanalizacji sanitarnej oraz budowie sieci wodociągowej realizowane na osiedlu Południe.

Wykonawca robót drogowych, zakończył prace bitumiczne związane z odtworzeniem nawierzchni po robotach. Ostatnim etapem prac było położenie warstwy ścieralnej, którą wykonano na całej szerokości jezdni m.in. na ul. Lipowskiej, ul. Zamkowej, ul. Pawiej, ul. Żurawiej, ul. Jaskółczej, ul. Słowiczej, ul. Kruczej, ul. Kamionki, ul. Krętej, ul. Napierskiego, ul. Podlarysz, ul. Różanej, ul. Hiacyntów, ul. Przebiśniegów, ul. Krokusów, ul. Nowej, ul. Oliwnej i wielu innych.

Prace polegały na odtworzeniu nawierzchni w miejscach gdzie prowadzone były prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i modernizacją sieci wodociągowej w ramach projektu pn. „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice – Etap 2”. Gmina Czechowice-Dziedzice współfinansuje koszty odtworzenia dróg gminnych po budowie kanalizacji sanitarnej oraz modernizacji sieci wodociągowej. W związku z tym drogi są odtwarzanie w lepszym standardzie niż przewidywał unijny projekt.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość w trakcie utrudnień w ruchu, które wynikały z prowadzenia prac odtworzeniowych.

"Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice – etap 2" to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Tak