Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Po raz pierwszy i ze świetnym efektem. Mistrzostwa Polski Mażoretek

Czechowice-Dziedzice były gospodarzem Mistrzostw Polski Mażoretek Federacji WAMT Polska. To prestiżowe zawody rozgrywane w ramach światowej organizacji mażoretkowej. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Mistrzostwa w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęły się od uroczystej parady z udziałem mażoretek miejscowego zespołu Perfekto. Elementem oficjalnym było m.in. wniesienie flagi Polski oraz flagi z herbem naszego miasta. Mażoretki z Perfekto zaprezentowały się w choreografiach grupowych, których autorkami były trenerki Julia i Magda. W kategoriach solowych mażoretki z czechowickiego zespołu nie miały sobie równych, czego dowodem są wyniki i miejsca na podium. 

Organizatorami mistrzostw była kierownik zespołu Perfekto - Iwona Rogusińska oraz Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Mariana Błachuta.

WAMT to światowa organizacja mażoretkowa, w której Polska ma swoje przedstawicielstwo od 2019 roku. Do zadań należy szkolenie zespołów, trenerów a także organizacja zawodów. W poprzednich edycjach Mistrzostwa Polski Mażoretek Federacji WAMT odbyły się w Węgorzewie (2022) oraz w Kętrzynie (2023).
 

 

Tak