Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Orkiestra zagrała w Czechowicach-Dziedzicach. Oj, działo się! 32. Finał WOŚP za nami

W niedzielę 28 stycznia odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Czechowice-Dziedzice włączyła się w organizację czechowickiego finału WOŚP, a Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut objął wydarzenie swoim patronatem. Czechowicki sztab WOŚP poinformował o zebraniu kwoty 173 591 złotych!

W ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach przygotowano masę atrakcji odbywających się nie tylko w trakcie finałowego grania, ale przez cały miniony weekend.

Już w piątek 26 stycznia członkowie czechowickiego sztabu WOŚP zaprosili na rozgrzewkę do zaprzyjaźnionej Pszczyny, gdzie w Tapster Pubie odbyło się Karaoke dla WOŚP.

Dzień później dla aktywnych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice przygotowano kilka imprez sportowych. W trakcie „Sportowej Soboty” organizowanej razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbyły się: maraton pływacki, turniej piłki nożnej oraz disco na lodzie. Na zakończenie soboty czechowicki sztab zaprosił ponownie do Pszczyny, gdzie w Tapster Pubie wystąpił duet komików - Damian Kubik i Roman Trávniček.

W niedzielę 28 stycznia, zanim jeszcze oficjalnie wystartował 32. Finał, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Kaniowie rozpoczęła się Sauna Party.

Finałowe granie w Starej Kablowni rozpoczęło się przed 11.00. Czechowicki Finał WOŚP otworzył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który przekazał w sztabie puszkę stacjonarną, pracującą na rzecz WOŚP w sekretariacie burmistrza. Burmistrz dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie czechowickiego Finału WOŚP, w tym czechowickiemu sztabowi, wolontariuszom oraz osobom i instytucjom, które wsparły wydarzenie. Za otwarte serca dziękował również wszystkim darczyńcom, wrzucającym pieniądze do puszek i biorącym udział w licytacjach. 

W pasażu centrum handlowego odbyły się pokazy taneczne, występy dzieci i młodzieży, animacje, koncerty. Nie lada gratką były warsztaty kulinarne z Mauro Amarante i wyjazd w koszu wozu strażackiego OSP Lipowiec. Odbył się również marsz nordic walking.

Jak co roku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w klubie Chacharnia - m.in. zabawa z Lego Robotyką, malowanie buziek, pokazy iluzji, zakręcona fotobudka, warkoczyki. Imprezę o godzinie 20.00 zakończyło tradycyjne światełko do nieba.

Cały dochód z wydarzenia i imprez towarzyszących zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32. finał WOŚP, odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii” dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Do zobaczenia za rok! Siema!

Tak