Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Odtworzenia nawierzchni na kolejnych ulicach: Chałupniczej, Fryderyka Chopina i Zawiłej

Postępują prace odtworzeniowe dróg po budowie kanalizacji sanitarnej i modernizacji sieci wodociągowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. W ostatnich dniach drogowcy rozpoczęli roboty na trzech ulicach.

W ostatnim czasie na długości około 150 metrów wyasfaltowana została ulica Fryderyka Chopina. Drogowcy przygotowują się teraz do położenia nawierzchni bitumicznej na ulicy Chałupniczej od skrzyżowania z ulicą Chopina w kierunku ulicy Stawowej.

Nowa nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na około 800-metrowym odcinku ulicy Zawiłej.

 

Przypomnijmy, że w części naszego miasta trwają prace związane z dalszą rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizacją istniejących sieci wodociągowych. Z nimi związane są konieczne prace odtworzeniowe nawierzchni dróg. Zakres projektu realizowanego wspólnie przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Gminę Czechowice-Dziedzice jest bardzo duży, a podzielone na kontrakty przedsięwzięcie dotyczy w sumie 87 ulic.

Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice – etap 2- projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nie