Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Obchody Święta Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

11 listopada, podobnie jak w całej Polsce, w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Podobnie jak w ubiegłych latach, obok oficjalnych uroczystości na Skwerze Stulecia, odbyło się także kilka imprez towarzyszących.

Uroczystości miejskie rozpoczęły się o godzinie 10.00 pod Pomnikiem Wolności na Skwerze Stulecia. Następnie, ulicami: Niepodległości, Kolejową oraz Legionów, odbył się przemarsz na  Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona została o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach.

Po jej zakończeniu nastąpiło złożenie kwiatów na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II Wojnie Światowej na cmentarzu parafialnym oraz pod tablicą upamiętniającą miejsce wymarszu Legionistów (skrzyżowanie ulic Legionów i Waryńskiego).

Uroczystym obchodom towarzyszył  XXXI Bieg Niepodległości. Obok biegu głównego, rozgrywanego na dystansie 10 kilometrów, odbyły się także biegi dzieci i młodzieży. O godzinie 16.00 na Skwerze Stulecia rozpoczęło się VI Czechowickie Śpiewanie z „Czwórką”.

Miejskim obchodom Święta Niepodległości 11 listopada towarzyszył III Rajd Rowerowy Dla Niepodległej organizowany przez radnego miejskiego Jerzego Bożka.

Dwa wydarzenia towarzyszące pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzice odbyły się natomiast 12 listopada. Były to: II Otwarte Zawody Strzeleckie „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” oraz Gra miejska – Śladami Niepodległości - II edycja, organizowana przez Hufiec ZHP w Czechowicach-Dziedzicach.

 

Tak