Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

"Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie" uczy osoby starsze, jak korzystać z Internetu

"Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie" to publikacja Fundacji Digital Poland. Powstała ona z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia w wirtualną rzeczywistość, ponieważ – jak wskazują badania – zaledwie 30,2% Polaków powyżej sześćdziesiątego roku życia korzysta z internetu.

W dobie epidemii koronawirusa, kiedy wszystkie sfery życia przenoszą się do sieci – wiedza na temat Internetu jest seniorom niezbędna.

W przewodniku znajdują się wskazówki, jak korzystać z e-maila do komunikacji z bliskimi oraz popularne strony internetowe i aplikacje. Przewodnik to także najlepsze porady dotyczące obsługi smartfonów. Seniorzy mogą też liczyć na wsparcie w stawianiu pierwszych kroków w wirtualnej społeczności. Z publikacji dowiesz się też, jak w prosty sposób unikać groźnych sytuacji i bezpiecznie poruszać się w cyfrowej przestrzeni. Nie zabrakło w nim treści edukacyjnych, z których dowiesz się, jak załatwiać codzienne sprawy online bez wychodzenia z domu, oglądać ulubione filmy czy czytać gazety.

To prawdziwa skarbnica wiedzy o cyfrowym świecie!

Zapraszamy do lektury!

Przewodnik publikujemy w załączeniu.

Tak