Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Niepodległościowa „dyszka” w Czechowicach-Dziedzicach powraca. Zapraszamy na 30. Bieg Niepodległości

Po dwóch latach spowodowanej pandemią koronawirusa przerwy na ulice naszego miasta wraca Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów. Jubileuszowy, 30. Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada o godzinie 13.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, a jej uczestnicy wesprą leczenie i rehabilitację 5-letniego Przemka. Zapisy trwają, a na liście startowej jest już blisko dwieście osób, czyli jedna trzecia przewidzianych uczestników!

Biegi w Dniu Niepodległości to w naszej gminie impreza z bogatą tradycją. Przez wiele lat odbywały się na krótszym dystansie - około 3,5 km i startowało w nich po kilkudziesięciu uczestników. Od 2015 roku czechowicki Bieg Niepodległości rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów, a ulicami miasta biegnie przeszło pół tysiąca biegaczy. Trasa poprowadzona ulicami Czechowic-Dziedzic jest dokładnie mierzona - zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. Profesjonalnie – za pomocą chipów – prowadzony jest też pomiar czasu biegaczy. Czechowicki bieg, towarzyszący kolejnym obchodom rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w krótkim czasie zyskał miano największej niepodległościowej „dyszki”, nie tylko w województwie śląskim, ale i w promieniu 100 km od naszego miasta. Przed pandemią najbliższy, większy bieg niepodległościowy, organizowany był dopiero w Krakowie.

Zawodnicy na trasie Biegu Niepodległości

Opłata startowa wynosi w tym roku 55 złotych. W ramach wpisowego uczestnicy czechowickiego biegu mają możliwość wyboru swojego numeru startowego oraz krótkiego napisu pod numerem (imię, pseudonim, a nawet krótka sentencja). Tradycją Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach jest łączenie wydarzenia o charakterze sportowym i niepodległościowym z pomocą charytatywną dla potrzebujących dzieci. W tym roku uczestnicy czechowickiej „dyszki” wesprą leczenie i rehabilitację 5-letniego Przemka, mieszkańca Czechowic-Dziedzic, zmagającego się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego oraz innych, licznych schorzeń. Na ten cel zostanie przekazane pięć złotych z każdej wniesionej opłaty w wysokości 55 złotych. Uczestnicy mogą jednak dobrowolnie wpłacać większe kwoty i wówczas cała nadwyżka zostanie przekazana na rzecz małego Przemka.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, MTS „Winner” oraz Grupa Rozbiegamy To Miasto (RyTM). To właśnie pasjonaci biegania z Grupy RyTM stoją za zaprojektowaniem i przygotowaniem profesjonalnej, ciekawej trasy, na sztandarowym dla biegaczy-amatorów dystansie 10 kilometrów.

Wszystkie informacje na temat 30. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz informację na temat charytatywnego celu imprezy znajdziecie poniżej.  

trasa biegu

Zapraszamy!

Tak