Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nagrodzono najlepszych w 2022 roku sportowców i trenerów

Poznaliśmy najlepszych w 2022 roku czechowickich sportowców, trenerów i drużyny sportowe. Na uroczystej gali Sportowego Podsumowania Roku 2022 przyznano ponad 150 nagród i wyróżnień.

Spośród wszystkich wniosków, które spłynęły w trakcie konkursu, kapituła wybrała nagrodzonych i wyróżnionych sportowców w trzech kategoriach: sport indywidualny, sport zespołowy oraz sport szkolny.

Nagrodzono nie tylko samych sportowców, ale i stojących za ich sukcesami trenerów. Statuetki, pamiątkowe tabliczki i gratulacje nagrodzeni odebrali z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomieja Fajfera.

Sportową Indywidualnością Roku 2021 w Czechowicach-Dziedzicach wybrany został kajakarz Wiktor Leszczyński. Zawodnik MKS-u Czechowice-Dziedzice to Mistrz Akademicki Świata, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kajakarstwie. Utalentowany zawodnik przygotowuje się do nadchodzącego sezonu na zgrupowaniu w Portugalii, dlatego statuetkę w jego imieniu odebrała mama.

Specjalnym wyróżnieniem za zaangażowanie w rozwój sportu i wychowanie młodzieży uhonorowano Bogusława Tyla, trenera Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice.

Szczegółowe informacje na temat nagrodzonych i wyróżnionych znajdują się w załączonej prezentacji. Zachęcamy również do oglądania relacji filmowej z wydarzenia na Facebooku MOSiR.

Serdecznie gratulujemy!

Tak