Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Konkurs o tytuł Czechosława 2023. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 31 października

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłasza rozpoczęcie trzynastej edycji konkursu o tytuł Czechosława. Zgłoszenia można składać do 31 października bieżącego roku.

Celem konkursu jest uhonorowanie firm wyróżniających się w Gminie Czechowice-Dziedzice, promocja przedsiębiorczości oraz dobrych praktyk i etycznych postaw w biznesie. W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy działający na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi.

Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka – Czechosław. Sens nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. – epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice.

Zwycięski tytuł przyzna Kapituła Konkursu, którą tworzą reprezentanci środowiska gospodarczego, władz samorządowych, pozarządowych organizacji społecznych oraz instytucji otoczenia biznesu działających na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Kapituła Konkursu na podstawie dostarczonych materiałów oraz posiadanej wiedzy dokona oceny firm, które wezmą udział w konkursie.

Ocena odbędzie się w oparciu o następujące kryteria:

  • wpływ firmy na budowę pozytywnego wizerunku Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • udział firmy w życiu społecznym Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • etyka prowadzenia działalności gospodarczej,
  • atrakcyjność oferty rynkowej,
  • znaczenie i pozycja konkurencyjna na rynku.

Termin składania zgłoszeń w konkursie upływa 31 października br.

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie konkursu, tj. Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 3/3.

Zapoznaj się z warunkami konkursu:

  • przeczytaj regulamin – w załączniku
  • pobierz kartę zgłoszenia – w załączniku
Tak