Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Konkurs o tytuł Czechosława 2022. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 31 października

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłasza rozpoczęcie dwunastej edycji konkursu o tytuł Czechosława, który powraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zgłoszenia można składać do 31 października bieżącego roku.

Celem konkursu jest uhonorowanie firm wyróżniających się w Gminie Czechowice-Dziedzice, promocja przedsiębiorczości oraz dobrych praktyk i etycznych postaw w biznesie. W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy działający na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi.

Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka – Czechosław. Sens nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. – epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice.

Zwycięski tytuł przyzna Kapituła Konkursu, którą tworzą reprezentanci środowiska gospodarczego, władz samorządowych, pozarządowych organizacji społecznych oraz instytucji otoczenia biznesu działających na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Kapituła Konkursu na podstawie dostarczonych materiałów oraz posiadanej wiedzy dokona oceny firm, które wezmą udział w konkursie.

Ocena odbędzie się w oparciu o następujące kryteria:

  • wpływ firmy na budowę pozytywnego wizerunku Gminy Czechowice-  Dziedzice,
  • udział firmy w życiu społecznym Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • etyka prowadzenia działalności gospodarczej,
  • atrakcyjność oferty rynkowej,
  • znaczenie i pozycja konkurencyjna na rynku.

Poprzednia, jedenasta edycja konkursu o tytuł Czechosława, odbyła się zimą 2020 roku. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązujące w latach 2020 – 2021, laureaci tej edycji odebrali swoje nagrody dopiero po upływie dwóch lat, podczas Gali Przedsiębiorczości zorganizowanej wiosną bieżącego roku przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz grono czechowickich przedsiębiorców, przy współpracy Gminy Czechowice-Dziedzice.

Tegorocznych laureatów Czechosława poznamy podczas tradycyjnego grudniowego spotkania, organizowanego przez czechowickich przedsiębiorców. Wówczas wręczona zostanie także nagroda „Super Firma”, jaką czechowickie środowisko gospodarcze corocznie przyznaje wyróżniającej się lokalnej firmie.

Termin składania zgłoszeń w konkursie upływa 31 października br.

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie konkursu, tj. Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 3/3.

Zapoznaj się z warunkami konkursu:

  • przeczytaj regulamin – w załączniku
  • pobierz kartę zgłoszenia – w załączniku
Tak