Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Folk na tak! Przed nami piknik sołecki w Ligocie

Folkowo i rockowo będzie - tradycyjnie już - na pikniku sołeckim w Ligocie. Wydarzenie „Ligota Folk" już w tę sobotę 13 lipca. Wystąpi m.in. zespół Stonehenge.

Jeśli szukacie propozycji na spędzenie wolnego czasu w najbliższą sobotę to polecamy obrać kierunek na teren sportowo-rekreacyjny Ludowego Klubu Sportowego w Ligocie (przy ul. Woleńskiej). 13 lipca odbędzie się kolejna edycja „Ligoty Folk". Tamtejszy LKS świętuje 70-lecie dlatego na początek wydarzenia rozegrany zostanie mecz towarzyski. Drużyna gospodarzy podejmie zawodników BKS Stal Bielsko-Biała. 

W części muzycznej występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz chóru „Lutnia", którego można było posłuchać w poprzednich edycjach „Ligoty Folk". O godz. 19:00 na scenie pojawi się grupa Stonehenge. To polski zespół folkowy, który specjalizuje się w muzyce celtyckiej. Stonehenge tworzy sześciu muzyków, panowie w umiejętny sposób łączą tradycyjne, irlandzkie tematy muzyczne z nowoczesnym instrumentarium. Na koniec zabawa taneczna z DJ-em, która potrwa do późnych godzin nocnych. 

„Ligota Folk" to wydarzenie łączące nurty folkowy i rockowy. Dobór atrakcji oraz występujących zespołów jest odpowiedzią na sugestie zgłaszane przez mieszkańców sołectwa. Całości dopełnia profesjonalna oprawa konferansjerska Rafała Główki „Bacy". Piknik sołecki ma grono stałych bywalców i, jak mówi sołtys Stanisław Słowik, do Ligoty na to konkretne wydarzenie przyjeżdżają fani folkowej muzyki z całego regionu, m.in. z Bielska-Białej.   

Plakat Ligota Folk 2024

Nie