Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Czechowice-Dziedzice dobrze się spisują. Wydłużamy pracę Gminnego Punktu Spisowego do 13 sierpnia

Główny Urząd Statystyczny podał dane o przebiegu spisu w województwie śląskim. W Gminie Czechowice-Dziedzice spisało się do tej pory 58 proc. osób i jest to najlepszy wynik w powiecie bielskim.

Na dzień 5 sierpnia br. w naszym województwie  w spisie powszechnym wzięło udział 50,16 proc. mieszkańców (9 miejsce wśród województw). Największym odsetkiem spisanych osób może pochwalić się gmina Opatów (83,63 proc.). Dla porównania, w Gminie Czechowice-Dziedzice spisało się do tej pory 58 proc. osób, i nasz wynik jest najlepszym w powiecie bielskim (w skali powiatu spisało się 49,46 proc. osób).

Przypominamy najłatwiejszą  i najbezpieczniejszą formą  spisu jest wypełnienie ankiety  przez Internet  na https://spis.gov.pl/ zachęcamy to tej formy spisu -  bez wychodzenia z domu!

Ale co z osobami, które nie czują się na siłach by przejść przez aplikację spisową samodzielnie lub niechętnie odbierają telefony  od rachmistrza?  Na tych mieszkańców  już trzeci tydzień z rzędu w Gminnym Punkcie  Spisowym przy pl. Jana Pawła II 3/3, będzie czekał rachmistrz.

Spotkaj się  rachmistrzem w Gminnym Punkcie Spisowym w Urzędzie Miejskim
w Czechowicach-Dziedzicach, przy pl. Jana Pawła II 3/3

w dniach od 9 sierpnia do 13 sierpnia br.

w godzinach:

poniedziałek, wtorek, środa  od 9.00  do 15.00
czwartek od 11.00 do 17.00
piątek od 9.00 do 12.00

Każdego dnia  w lokalu spisowym pojawia się ok 40 osób, a średni czas wypełniania ankiety przez rachmistrza to 10 minut.

mapka ze statystyką spisu

Tak