Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Czechosławy 2023 rozdane! Statuetki oraz wyróżnienia trafiły do rąk laureatów 13. edycji konkursu

DABI SM BUDNY Sp. z o.o., Sp. k. i RemKon Sp. z o.o. to zwycięzcy trzynastej edycji konkursu o tytuł Czechosława - nagrody przyznawanej firmom, które - budując własną markę - przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic.

Statuetki Czechosława oraz przyznawane przez Kapitułę Laury Umiejętności i Kompetencji RIG zostały rozdane na Świątecznej Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w sobotę 16 grudnia w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach.

Uroczystość została zorganizowana wspólnie przez grono czechowickich przedsiębiorców, przyznające swoją nagrodę Super Firma oraz Gminę Czechowice-Dziedzice, która konkurs o tytuł Czechosława przeprowadziła i rozstrzygnęła już w listopadzie.

W tym roku tytuł Super Firmy otrzymała spółka VALEO Electric and Electronic Systems. Nagrodę - Orła z okresu Księstwa Warszawskiego wykonanego przez artystę plastyka Mariana Holerka - odebrał Dyrektor Generalny Zakładu Valeo Grzegorz Zięba.

Grono czechowickich przedsiębiorców oraz czechowicka Delegatura RIG, przygotowały w tym roku specjalną nagrodę - podziękowanie dla osoby, przez wiele lat zaangażowanej w organizację tradycyjnych, świątecznych spotkań przedsiębiorców w Czechowicach-Dziedzicach. To wyróżnienie otrzymała Ewa Radhen - przedsiębiorczyni ze stażem w działalności gospodarczej sięgającym 1990 roku, od początku swojej działalności zaangażowana w integrację czechowickiego środowiska przedsiębiorców i budowanie lokalnego samorządu gospodarczego, laureatka honorowego tytułu Czechosława.

Następnie odbyła się druga część wydarzenia – wręczenie nagród w konkursie o tytuł Czechosława 2023.

Tytuł Czechosława w kategorii Produkcja i budownictwo Kapituła przyznała firmie DABI SM BUDNY Sp. z o.o., Sp. k. Statuetkę odebrał Prezes Zarządu Michał Budny. W tej kategorii wyróżnienie w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG otrzymały firmy: Józef Drobisz Stolarstwo oraz Firma Remontowo-Budowlana MAT-BUD Wojsław Mateusz.

Z kolei w kategorii Handel i usługi tytuł Czechosława przyznano firmie RemKon Sp. z o.o. Statuetka Czechosława trafiła do rąk Wiesława Pochopienia - Prezesa Zarządu. Wyróżnienie w tej kategorii, w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG, otrzymały: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FALMED Sp. z o.o. oraz Papirus Czechowice Sp. z o.o.

W tym roku Kapituła Konkursu nie przyznała honorowego tytułu Czechosława.

Tradycją spotkań organizowanych przez środowisko czechowickich przedsiębiorców w tym wyjątkowym, przedświątecznym okresie, jest dzielenie się i przekazywanie wsparcia finansowego potrzebującym go organizacjom, stowarzyszeniom, czy instytucjom działającym na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku czek opiewający na kwotę 3000 złotych trafił do Świetlicy „Zatoka” w Czechowicach-Dziedzicach, w której popołudnia spędza ok. trzydzieścioro dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Czek odebrała Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach Renata Buryło.

Uroczystą Świąteczną Galę Przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach uświetnił koncert zespołu TRE VOCI.

Czechosławy to wyraz szczególnego uznania dla lokalnych przedsiębiorców, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Czechowic-Dziedzic, regionu i – szerzej - całego kraju, a także angażujących się w życie społeczno-kulturalne miasta. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka – Czechosław.
Sens przyznawanej od 2010 roku nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. – epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Od samego początku wyróżnieniami w obu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi są Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG. 

Tak