Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Czechosławy 2022 rozdane! Statuetki oraz wyróżnienia trafiły do rąk laureatów 12. edycji konkursu

VALEO Electric and Electronic Systems Sp. z o.o. i 3CARGO Sp. z o.o. Sp. k. to zwycięzcy dwunastej edycji konkursu o tytuł Czechosława - nagrody przyznawanej firmom, które - budując własną markę - przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Tytuł honorowy Czechosława przyznano Tadeuszowi Szkudlarskiemu, Prezesowi Zarządu LOTOS Terminale S.A. w Czechowicach-Dziedzicach.

Statuetki Czechosława oraz przyznawane przez Kapitułę Laury Umiejętności i Kompetencji RIG zostały rozdane na Świątecznej Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w sobotę 17 grudnia w Dworu Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Uroczystość została zorganizowana wspólnie przez grono czechowickich przedsiębiorców, przyznające swoją nagrodę - Super Firma – w tym roku otrzymał ją PKO Bank Polski Oddział I w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gminę Czechowice-Dziedzice, która konkurs o tytuł Czechosława, odbywający się dotychczas początkiem kolejnego roku kalendarzowego, przeprowadziła i rozstrzygnęła już w listopadzie.  

W sobotniej uroczystości wzięli udział m.in.: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek, Poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, Prezes Honorowy RIG w Katowicach Tadeusz Donocik, Prezes Beskidzkiej Izby Gospodarczej w Bielsku-Białej Maciej Jeleń oraz Wiesław Pochopień – Prezes czechowickiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Gminę Czechowice-Dziedzice reprezentowali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut – Przewodniczący Kapituły konkursu o tytuł Czechosława oraz Bartłomiej Fajfer – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Na ręce burmistrza list gratulacyjny przekazał nieobecny na Gali Poseł na Sejm RP Przemysław Koperski (w załączeniu).

Tytuł Czechosława w kategorii Produkcja i budownictwo Kapituła przyznała firmie VALEO Electric and Electronic Systems Sp. z o.o. Statuetkę odebrał Dyrektor Generalny Zakładu w Czechowicach-Dziedzicach Grzegorz Zięba. W tej kategorii wyróżnienie w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG otrzymało P.H.U. AKRO Bogusław Majdak. Z kolei w kategorii Handel i usługi tytuł Czechosława przyznano firmie 3CARGO Sp. z o.o. Sp. k. Statuetka Czechosława trafiła do rąk Beaty Krawczyk-Jastrzębskiej – Głównego Partnera Zarządzającego 3CARGO. Wyróżnienie w tej kategorii, w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG otrzymał Pan Szewc i Czecho-Sound Mateusz Wróbel.

Pod koniec oficjalnej części uroczystości do rąk Prezesa Grupy Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice Tomasza Błasiaka trafił symboliczny czek na na kwotę 3 tysięcy złotych. Jest to wyraz wsparcia finansowego potrzebującym organizacjom,  czy stowarzyszeniom, działającym na rzecz lokalnej społeczności, którego przekazywanie w okresie bożonarodzeniowym jest tradycją spotkań czechowickich przedsiębiorców. 

Uroczystą Świąteczną Galę Przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach uświetnił koncert akustyczny zespołu Blue Cafe. Dominika Gawęda oraz Paweł Rurak-Sokal z zespołem, ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, obok utworów z bogatej dyskografii Blue Cafe, zaśpiewali również kolędy.

Czechosławy to wyraz szczególnego uznania dla lokalnych przedsiębiorców, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Czechowic-Dziedzic, regionu i – szerzej - całego kraju, a także angażujących się w życie społeczno-kulturalne miasta. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka – Czechosław.

Sens przyznawanej od 2010 roku nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. – epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Od samego początku wyróżnieniami w obu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi są Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG. Od roku 2017 na gali w Czechosławów w Czechowicach-Dziedzicach wręczane są również – poza konkursem – Złote Laury Umiejętności i Kompetencji RIG.

Uzasadnienia:

VALEO Electric and Electronic Systems Sp. z o.o.

Firma Valeo to globalna marka od ponad dwóch dekad obecna w Polsce. Spośród pięciu polskich zakładów, dwa znajdują się w Czechowicach-Dziedzicach. Valeo jest producentem wielu podzespołów dla światowych marek samochodowych, jak Mercedes, Renault, Ford, Skoda, BMW, VW.

Otwarty w ubiegłym roku nowy zakład w Czechowicach-Dziedzicach to jedyny w Polsce zakład produkujący i rozwijający technologię systemów napędowych wysokiego napięcia do samochodów w pełni elektrycznych. Firma jest więc częścią światowej elektrycznej rewolucji rynku samochodowego.

Rozwój Firmy realizowany jest w sposób zrównoważony. Valeo jest odpowiedzialnym pracodawcą, stawiającym na rozwój kompetencji pracowniczych. Angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy i kampanie społeczne, jak: akcja krwiodawstwa, półkolonie dla dzieci, „Szlachetną Paczkę”, współpracę ze stowarzyszeniami czy udział w różnych wydarzeniach sportowych.

Obecność i rozwój Firmy generuje łańcuch zmian gospodarczych i społecznych w całym regionie. Realizowany obecnie plan rozwoju zmierza w kierunku zapewnienia Firmie statusu światowego lidera w dziedzinie elektromobilności oraz ugruntowania pozycji największego pracodawcy w powiecie bielskim.

3CARGO Sp. z o.o. Sp. k.

Firma 3CARGO od kilkunastu lat rozwija działalność na polskim rynku transportu, spedycji i logistyki. Z każdym rokiem wzmacnia swoją pozycję, rozbudowując portfolio usług i wykorzystując nowoczesne metody zarządzania.

Firma cieszy się zaufaniem klientów oraz firm współpracujących, realizując przewozy międzynarodowe do większości krajów europejskich i pozaeuropejskich. Uchodzi za eksperta w transporcie na kierunkach tureckim i bałkańskim. Misją 3CARGO jest świadczenie usług kompletnych i indywidualnie dopasowanych, w zakresie eksportu oraz importu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Rozwój Firmy cechuje innowacyjność, zaangażowanie i współpraca z lokalną społecznością oraz odpowiedzialność względem środowiska naturalnego.

Tadeusz Szkudlarski

Wysokiej klasy menadżer, od 2006 roku zarządzający spółką branży paliwowej w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo dynamiki tego rynku oraz wpływu państwowego nadzoru właścicielskiego, znajdujący zrozumienie i zaufanie kolejnych rad nadzorczych.

Panu Tadeuszowi Szkudlarskiemu bliska jest idea społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki jego przychylności i zaangażowaniu możliwa była realizacja wielu działań podejmowanych we współpracy z samorządem gminy Czechowice-Dziedzice na rzecz jej mieszkańców. Jako przykłady takich przedsięwzięć należy wymienić: „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic. Miasta z zapałem”, wspierający ambitne projekty dzieci i młodzieży szkolnej, utworzenie lokalnego ośrodka Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem, znaczące wspieranie miejskich wydarzeń kulturalnych i sportowych, jak Dni Czechowic-Dziedzic czy cykl biegowy „Biegiem po zdrowie”, wspieranie inicjatyw ekologicznych, jak Bank Drzew Gminy Czechowice-Dziedzice, Marsz Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi oraz wiele innych.

Pan Tadeusz Szkudlarski chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym. Angażuje się we współpracę z lokalnym środowiskiem gospodarczym i samorządowym, wzmacniając swoimi kompetencjami budowę potencjału ekonomicznego Czechowic-Dziedzic.

 

 

Nie