Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow grudzień 2011 arrow Konkurs na logo rozstrzygnięty
Konkurs na logo rozstrzygnięty PDF Drukuj E-mail
czwartek, 22 grudzień 2011
Spośród 398 prac nadesłanych przez 135 uczestników z Polski a nawet z Czech, Komisja Konkursowa wybrała projekt autorstwa Pawła Kapczyńskiego z Żernicy przyznając mu nagrodę pieniężną w wysokości 4.500 zł za

najlepsze opracowanie znaku graficznego
– logo Czechowic-Dziedzic

 

 

 

 

Świeżość i oryginalność, czytelne nawiązanie do założeń Programu Promocji Czechowic-Dziedzic w Euroregionie Beskidy na lata 2012 – 2017, a przy tym łatwość adaptacji do różnych nośników reklamowych to zalety projektu grafika, które znalazły uznanie wśród członków Komisji Konkursowej.
 
 
W komentarzu do swojego projektu autor uzasadnia, że oprócz jasnego odniesienia do hasła „Czechowice-Dziedzice. Miasto z zapałem”, kolorystyka projektu podkreśla charakter miasta, czerwona kropka/główka zapałki to zapał, pasja, pracowitość, ciepło, kolor życia. zieleń nawiązuje do natury, bogactwa przyrodniczego, lasów, a kolor niebieski do rzek i licznych zbiorników wodnych. To wszystko sprawia, że przedstawiony projekt nabiera uniwersalnego charakteru, a to jeden z wyznaczników przy projektowaniu logotypów.

Logo Czechowic-Dziedzic będzie z pewnością dobrze służyło promocji miasta i samych czechowiczan. Zanim to jednak nastąpi odbędą się prace nad Księgą Znaku, w tym również nad wieloma elementami Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta. Takie opracowanie stanowi konieczny element skutecznego i poprawnego stosowania znaku miasta. Ostateczną wersję znaku promującego markę miasta poznamy w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Logo będzie służyło celom popularyzatorskim, reklamowym, korespondencyjnym i identyfikacyjnym gminy.
 
 


Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

1. Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dziedzic (Przewodniczący)  
2. Maciej Kołoczek - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic,
3. Damian Żelazny – Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach
4. Prof. zw. Michał Marian Kliś - grafik, plakacista, nauczyciel akademicki, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w latach 2001-2005, kierownik Katedry Projektowania Komunikacji Wizualnej na ASP w Katowicach, autor logo Śląskie. Pozytywna energia.
5. Prof. ATH dr hab. Ernest Zawada – absolwent ASP w Warszawie, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wykładowca w Katedrze Pedagogiki i Psychologii na ATH w Bielsku-Białej, kurator Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej,
6. Piotr Tatara – dyrektor  Biura Zarządzania Projektem "Promujmy Polskę Razem" Polskiej Organizacji Turystycznej,
7. Anna Kanik – grafik komputerowy POPP „ART.”,
8. Grzegorz Wąsik – Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach,
9. Tomasz Kudzia – koordynator projektu "Jak cię widzą tak cię piszą – Identyfikacja Wizualna Czechowic-dziedzic w Euroregionie Beskidy”, Główny specjalista Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach,
10. Patrycja Janik – Podinspektor Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przy ocenie prac w szczególności były brane pod uwagę: oryginalność, łatwość kojarzenia i zapamiętywania, dobra identyfikacja logo z hasłem promocyjnym „Czechowice-Dziedzice. Miasto z zapałem”, estetyka formy graficznej oraz czytelność i funkcjonalność.

Konkurs miał charakter międzynarodowy i był adresowany przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków, specjalistów zajmujących się projektowaniem reklamowym, architektów, jak również pasjonatów, uczniów oraz studentów z terenu Polski oraz Republiki Czeskiej.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace oraz duże zainteresowanie, za otwartość i kreatywność.
 
Patrycja Janik / SR

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL